Close
help

Szukasz

Mobilnej strony?

Załóż ją już teraz lub skorzystaj z pomocy. Możesz wysłać wiadomość albo zadzwonić

napisz tel. 17 785 18 18

Twoja mobilna strona stworzysz ją błyskawicznie wykorzystując gotowe treści!
7 dni bez zobowiązań

Pomoc

Strony WWW - pytania i odpowiedzi (FAQ techniczne)

Czym jest strona www?

Strona internetowa jest to dokument udostępniony w internecie przez serwer www. Gotowa strona internetowa zostaje zapisywana na serwerze internetowym, z którego pobierana jest przez inne komputery i następnie analizowana przez użytkowników za pomocą przeglądarki.

Czym jest hosting?

Hosting polega na udostępnieniu miejsca na pracującym bez przerwy, podłączonym do internetu komputerze (zwanym serwerem). Aby strona internetowa mogła działać, musi obsługiwać ją serwer.

Czym jest CMS?

Jest to system, który pozwala na samodzielne i darmowe zmienianie treści strony internetowej. W zależności od ustaleń, przez system CMS można dodawać, usuwać oraz edytować teksty, grafiki oraz zdjęcia, a także elementy audio i filmy. Zmiany te mogą być przeprowadzane na wskazanych podstronach serwisu. CMS stosuje się przede wszystkim w działach: aktualności i oferta, rzadziej natomiast do sekcji bardziej stałych, jak kontakt.

Czym jest domena?

Domena jest najważniejszym członem adresu internetowego. Najprostszy adres internetowy składa się z trzech elementów: przedrostka www (może nie występować), nazwy domeny (np. mojafirma) oraz rozszerzenia (np.: .pl, .com, .org).

Czym jest subdomena?

Subdomena jest integralną częścią posiadanej domeny. Mając domenę www.nazwafirmy.pl, można utworzyć w niej wiele subdomen w formacie www.nazwasubdomeny.nazwafirmy.pl i wszystkim przypisać niezależną zawartość (stronę www, konta e-mail etc.).

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie polega celowym zwiększaniu popularności strony. Wyszukiwarki internetowe popularność tą oceniają m.in. na podstawie liczby odnośników prowadzących do danej strony - czym więcej odnośników (linków) prowadzi do strony tym bardziej jest ona popularna. Nie wszystkie odnośniki są równie cenne - odnośniki ze stron już poprzednio uznanych za wartościowe liczą się bardziej, niż ze stron mało wartościowych. Ponadto współczesne wyszukiwarki starają się oceniać treść strony: liczy się to, czy jest niepowtarzalna i jaki ma związek ze słowami kluczowymi.