Close
help

Szukasz

Mobilnej strony?

Załóż ją już teraz lub skorzystaj z pomocy. Możesz wysłać wiadomość albo zadzwonić

napisz tel. 17 785 18 18

Twoja mobilna strona stworzysz ją błyskawicznie wykorzystując gotowe treści!
7 dni bez zobowiązań

Pomoc

Kreator stron Kliksite - przewodnik

Jedną z podstawowych zalet narzędzia, jakim jest kreator stron, jest możliwość modyfikacji stworzonej przez Państwa strony. W dowolnym momencie można ją rozbudować, edytować i zmieniać.

Korzystając z panelu administracyjnego mają Państwo możliwość zarządzania własną stroną internetową 24h na dobę. Mogą Państwo samodzielnie, według własnego uznania i pomysłu zamieszczać teksty i zdjęcia.

 

                                                            

 Kreator podzielono na następujące moduły:

Aktualności

Moduł Aktualności – Pozwala Państwu na dzielenie się najnowszymi informacjami o Państwa ofercie z klientami. W tej zakładce mogą Państwo dodawać newsy, wydarzenia i najnowsze informacje z życia Swojej firmy. Można je także z łatwością edytować bądź skasować.

Moduł Aktualności udostępnia opcję publikowania komentarzy pod poszczególnymi newsami, jak również przypisywania im słów kluczowych według których klienci będą mogli je wyszukiwać. Pozwala to łatwo prowadzić firmowego bloga.

Według własnego pomysłu oraz potrzeb prezentowanej oferty można do newsów dodawać zdjęcia.

 

                                                              

Menu Strony

To jeden z najważniejszych modułów, który pozwoli nadać Państwa stronie strukturę. Aby dodane moduły i podstrony były dostępne dla Państwa klientów, trzeba utworzyć do nich skróty w menu głównym, które znajduje się w górnej części strony (jego wygląd zmienia się w zależności od wybranego szablonu).

Do menu głównego można dodać trzy rodzaje skrótów: skróty do przygotowanych przez nas gotowych modułów (zostały one opisane w innych częściach tego artykułu), skróty do stworzonych pzez Państwa stron informacyjnych, oraz skróty do dowolnie wybranych zewnętrznych serwisów. Skróty można później zmieniać i usuwać, a także zmieniać kolejność ich wyświetlania. Proszę pamiętać o nadaniu im nazw we wszystkich wybranych wersjach językowych.

 

                                                               

Katalog/Oferta

W tej zakładce mogą Państwo opisać usługi jakie świadczy Państwa firma. Zakładka ta umożliwia także skatalogowanie produktów lub usług dzięki czemu Państwa oferta będzie bardziej przejrzysta i czytelna. Przykładowo jeżeli świadczą Państwo kilka usług, np. zabiegi kosmetyczne, solarium, masaże to każdy z punktów należt wpisać w odpowiedni katalog dzięki czemu, będą Państwo mogli dokładnie opisać Swoją oferte, podając np. ceny.

Struktura tego modułu jest następująca: na głównej stronie modułu "oferta" wyświetla się treść ustalona przy pomocy formularza "Menu oferta- strona informacyjna" (znajduje się on w dolnej strony Katalog/Oferta w Kreatorze), jeżel zaznaczono w nim opcję "oferta jako podstrona", oraz wszystkie dodane produkty. Ta sama treść wyświetla się po kliknięciu w link "wszystkie produkty" w menu bocznym.

Menu boczne zawiera również wszystkie dodane kategorie, do których można przypisywać poszczególne produkty. Również kategorie mogą zawierać strony informacyjne (ich treść ustala się w czasie dodawania nowej kategori lub w czasie edycji istniejącej, należy wówczas zaznaczyć opcję "kategoria jako podstrona".

Skróty do poszczególnych kategorii oferty będą widoczne na każdej podstronie Państwa serwisu. Dzięki temu możecie Państwo wykorzystać ten moduł na wiele sposobów: kategorie i produkty mogą posłużyć jako dodatkowe menu, pozwalające na wyświetlanie podstron o dowolnej treści. Poniewać tak do kategorii, jak i produktów można dodawać zdjęcia, można przy pomocy tego modułu stworzyć podzieloną na kategorie galerie.

 

                                                               

Strony informacyjne

Moduł strony informacyjne pozwala na dodawanie do Państwa serwisu podstron o dowolnie ustalonej treści, na przykład opisu historii Państwa firmy. Proszę pamiętać o umieszczeniu później odnośników do nich w menu głównym, inaczej Państwa klienci nie będą w stanie ich zobaczyć.

Galeria zdjęć

Moduł Galeria zdjęć daje możliwość stworzenia galerii zdjęć Państwa produktów oraz usług, lub też zdjęć siedziby Państwa firmy lub jakichkolwiek innych, jakie zechcecie Państwo przedstawić klientom. Należy pamiętać o nadaniu tytułu każdemu zdjęciu dla ich lepszej identyfikacji. Mogą Państwo w każdej chwili usunąć swoje zdjęcia.

 

                                                               

Szablon WWW

Wybrany w trakcie tworzenia strony szablon www można zmienić w dowolnym momencie, nieograniczoną ilość razy. Nie wpłynie to na treść, jaką umieściliście Państwo na stronie, proszę więc eksperymentować bez obaw!

Ustawienia główne

W zakładce tej możecie Państwo zmienić języki, w jakich dostępna będzie Państwa strona (po dodaniu nowego języka proszę pamiętać o wypełnieniu treścią odpowiednich zakładek w pozostałych stronach - np. po ddaniu języka angielskiego należy oprócz polskiej treści "Strony głównej" dodać także treść angielską, inaczej klient wybierający dany język z górnego menu  zobaczy pustą stronę).

Także tutaj następuje edycja danych kontaktowych, takich jak adres email, na który wysyłane będą wiadomości od klientów utworzone przy pomocy formularza kontaktowego, oraz mapka google, która w prosty sposób pozwoli klientom ustalić, jak do Państwa firmy dojechać.

W ustawieniach ogólnych znalazła się także opcja tworzenia i pokazywania komentarzy, która pozwala zmienić menu aktualności w swego rodzaju bloga (opcja ta jest dostępna także w menu aktualności), oraz opcja sprawdzania komentarzy w trakcie publikacji za pomocą testu obrazkowego Recaptcha - przydatna, jeśli okaże się, że do komentarzy trafia dużo spamu (reklam i informacji zostawianych przez automatyczne skrypty).

Także tutaj znajdą się informacje o zakupionej przez Państwa zewnętrznej domenie (np. www.nazwafirmy.pl).

                                                            

Strona Główna

Strona główna jest bardzo ważna, gdyż jako pierwsza ukaże się oczom Państwa klientów po wpisaniu Waszego adresu w okno przeglądarki. W tym module możecie dowolnie zmieniać jej treść i tytuł (proszę pamiętać o zakładkach innych wersji językowych, jeśli takowe wybraliście) a także dodać dwa dodatkowe elementy: moduł ostatnich aktualności, który wyświetli trzy ostatnio dodane newsy na stronie głównej, oraz moduł ostatnich produktów, który działa w sposób analogiczny.

                                                               

Logo strony

Wybrany szablon graficzny możecie Państwo wzbogacić własnym logo. W tym module można je dodać lub usunąć. Ponieważ szablony różnią się między sobą, opcja "Automatycznie dopasuj rozmiar logo do aktualnego szablonu" pozwala zawsze wyświetlać dodany przez Państwa obrazek w rozmiarze, który będzie pasował do miejsca przeznaczonego na logo w aktualnym szablonie.

Jeżeli nie będziecie Państwo zadowoleni z rezultatów jej działania, możecie samodzielnie dopasować rozmiar logo w programie graficznym i odznaczyć tę opcję, wówczas logo wyświetlane będzie w dokładnie takim rozmiarze, w jakim je Państwo wyślecie.

Logo proponujemy tworzyć w formacie PNG z przeźroczystym tłem, dzięki czemu będzie ładnie komponować się z szablonem strony.